Rád bych vám představil zajímavý projekt, který má na svědomí pražský Kickoner, který vnímá své město velmi intenzivně a často se ho snaží fotograficky zachytil z nečekaných úhlů. V této sérii zachycuje krásu linky A pražského metra. Proč vám vysvětlí v následujícím textu.

„Metro je království. Město bez podzemní dráhy, je jako tělo bez žil, které nemůže přežít. Stanice metra jsou v podstatě katedrály doby. Dlouho jsem měl v plánu tyto katedrály zachytit ve své čisté podobě bez lidí a jakýchkoliv jiných šumů. Linka A je jedna z velmi povedených evropských linek a měli bychom se tak k ní i chovat.

Město bez podzemní dráhy, je jako tělo bez žil.

Tato série fotek je spíše dokumentem o stavu těchto katedrál, které postupně ztrácí své kouzlo. Všudepřítomné reklamní bannery, nesmyslné koše nebo třeba promítače zpráv narušují prostor jednotlivých stanic a ubírají tak na jejich kráse. Design stanic původní linky A vznikal velmi komplexně a Praha by se k tomuto dědictví měla chovat s větším respektem. Ke stanicím a obecně k pražskému metru neodmyslitelně patří i typický font, který spolu s designem nástupiště dotváří jedinečnou podobu stanice. Linka a je poklad, který bychom měli pečlivě střežit.“

Web projektu: http://prahasubway.tumblr.com

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here