Rok 2014 byl v případě německé graffiti writerky či „street art“ umělkyně MADC velmi úspěšný. Z Claudie Walde aka MADC se stává celosvětově známá a respektovaná graffiti umělkyně. Začala malovat v roce 1996 ve svých 16ti letech, celkem rychle se vypracovala a ukázala, že bezproblémů obstojí ve víceméně mužském prostředí pouličního umění. Větším zlom přišel kolem roku 2000, kdy na sebe začala upozozňovat dynamickými wild-stylovými graffiti, které zasazuje do převzatých, leč detailně propracovaných fantasy a sci-fi scenérii. Ve stejné době se rozhodla navštěvovat uměleckou školu a poznávat pro ni nové způsoby myšlení a umění jao takové. Jako obor si vybrala grafický design, což se začalo odrážet v jejich pracech. Klasické vzdělání dalo MADC poznat nové možnosti a formy jak se rozvíjet. Sama říká, že je velkou obdivovatelkou Vincenta Van Gogha a že některé vlivy můžeme vidět v jejich murálech.

madc-london-urbanite-1

MADC v Londýně

V roce 2010 se zapsala do dějin street artu, když namalovala piece o velikosti 700 metrů čtverečních podél trati mezi Berlínem a Halle, který je pravděpodobně největším graffiti muralem namalovaným jednou osobou na světě. To ji posunulo zase o kousák dál v její hvězdné kariéře. První týdny roku 2015 začíná učastí hned na třech výstavách a připravuje svou vlastní.

MadC-Mural-in-Tahiti

MADC  mural na Tahiti

MadC v 1AM Revolution

Jedna z nejslavnějších gallerií v San Francisku 1AM slaví své 6té výročí a to právě výstavou těch nejžhavějších street artistů součastnosti. Výstava nazvaná 1AM Revolution tak oslovila umělce, kteří pracují s typografií, graffiti a ilustrací. Poesia, Scott Sueme, Bask, Does, Optimist, Tes One, Defer, Pemex, Kenor, Mike “Bam” Tyau, PenerSen2, Nuria Mora, Thomas Bestvina, Mark Bode, Ratur, JS Weis, Kamea Hadar, Amanda Lynn, Mags, Monty Guy, Christopher De Leon, Leon Loucheur, Robert Bowen a samozřejmně MadC s jejím rozpoznatelným rukopisem a dechberoucími kompozicemi.

MadC-Reflections-Kolly-Gallery

MadC, Reflections (Kolly Gallery)

Past & Future

Lolly Gallery v Curychu představila před týdnem skupinovou vistau nazvanou Past & Future, kde se prezentuje několik vysoce profilovaných jmen součastného street art jako joss například JonOneTiltAlëxone, Lenz, Gen Atem, MistSupaKitch, Thierry FurgerSmash137, Flying Förtress, Steph COP, Nychos, Hendrik ECB Beikirich a MadC. Past & Future tak aspiruje na největší skupinovou výstavu tohoto ledna v Curychu, výstava trivia do 15.února 2015.

Zdroj: widewalls.ch

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here