Francouzký graffiti umělec RISOTE zve na a vernisáž a svou sólovou výstavu, „CAT“ která se konná v Galerie Le Pari(s) Urbain v Paříži. (51 Rue de L’Echiquier, Paris 75010, Metro: Bonne Nouvelle – leparisurbain.com) .Kurátoři výstavy jsou Amine Bouziane & Boris Belyovski.

Vernisáž začíná 21.února v 17 hodin a potrvá do 14, března 2015. Tak kdyby jste měli cestu kolem, neváhejte.

Minimálně si však vychutnejte promo video k výstavě:

„Ulice se rychle ukázala pro Risota jako stěžejní médium a graffiti se pro něj stal způsob,  jak se vyjádřit. Rizote objevil sám sebe v různých městských intervencích a v obohacování graffiti, jeho hravého vesmíru ve kterém neplatí žádné omezení. Můžeme to nazvat sensitivním poznáváním a neustálým znovuobjevování životní svobody, kde umělec nechce brát ohled na neustálé příkazy.

Město již není regulované a despotické místo, kde se lidský osud zdá být naprogramován tak, aby v něm pouze žilo a pracovalo. Graffiti se tak stalo pro Risota prostředkem jak město a prostor regenerovat. Stačí totiž udělat dva kroky mimo běžnou určenou trasu, skočit přes zábradlí, nebo vylézt na plot, aby ho mohl pomalovat. Tento proces se Rizote rozhodl převyprávět ve své první výstavě „CAT“. Výstava  je tak věnovaná všem elemetárním prvkům, které jsou s tvorbou graffiti spjaty. Rizota zajímá putování městem za účelem graffiti, jakožto narušením standartu.

Ukazuje také  své interence opakovaně a jak do nich bylo zásaženo v průběhu jejich dočasných životů. Zabývá se různými životními cykly svých graffiti,  ať už jsou například „ztoyené“ či „přejeté“ jinými autory nebo železniční policií. Podrobuje je zkoušce času a i takové čištění bere jako další tvůrčí proces. Prozkoumává tak jakousi interaktivitu v jeho umění, kterou tímto vyvolá. .Je graffiti tvorba kolektivní, sociální nebo čistě osobní?

Rizote se rozhodl popsat graffiti jako zkušenost na hraně. Zaměřuje se na hledání, dobrodružství a zkušenost s životem ve měste, kde dělat graffiti je jakýsi podivný a zvláštní způsob, jak zažít svobodu. Snaží se tak navodit diskuzi na téma konzumu a komodifikace, co je standardní a co zakázané,  jaké jsou limity a co už přestupek proti zákonu.“

Risote "Cat"

 

 

 

controversyparis.com/

graffitiartmagazine.com/

val-dan.com/

facebook.com/brooklynbreweryfrance

zdroj: thegrifters.org

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here