Soviet bus stops

Fotograf Chris Herwig projezdil více než 30 000 kilometrů na kole, autem a v taxíku po 13ti zemích aby zdokumentoval tyto fascinující objekty moderního umění podél cest. Pomocí Kickstarteru tak vydal unikátní knihu v limitované edici mapující sovětské autobusové zastávky.

Od pobřeží Černého moře po nekonečné kazašské stepi autobusové zastávky ukazují celou škálu architektonického a lidového umění ve veřejném prostoru z doby sovětské éry. Nejednou tak byl, kvůli své posedlosti, který pořád rostla, obviněn ze špionáže, a musel se vykoupit úplatkem.si místní ře Herwigův projekt zaujal média po celém světě a tak byl po třinácti letech završen vydáním této kolekce v knižní podobě. Ta vyšla už v květnu roku 2014, je vyprodaná, ale momentálně by se měla dočkat dotisku.

Možná není náhoda, že symbol autobusové dopravy (Aвтобус) je tolik podobný znaku anarchie. Na mnoha místech byly zastávky zbudovány bez jakéhokoliv omezení, co se designu nebo rozpočtu týče. Staly se tak vzácnou příležitostí k vyjádření pro místní architekty či umělce. A tak na místo jedné standartizované konstrukce objevujeme až neuvěřitelné kreace různých vířících mozaik, elegantní geometrické tvary nebo přímo paláce symbolistické exprese.

1911068_543750142406044_1120836469_o

sovietbusstops6 sovietbusstops14 sovietbusstops24 sovietbusstops32 sovietbusstops33 sovietbusstops41 sovietbusstops45

http://www.facebook.com/SovietBusstops

http://herwigphoto.com/bs/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here