10. ročník streetartového festivalu se uskuteční  v Olomouci  ve dnech  7. – 10. září v rámci Dny evropského dědictví.
Oslava tohoto pouličního umění se neobejde ani letos bez velkoformátových produkcí ve veřejném prostoru, na kterých se budou podílet čeští i zahraniční umělci: Furie, Guilte, Oliver Heller, Pauser z BFAM Crew /Cz/, Zz.Rock /Es/.
Lákadlem nejen pro fanoušky streetartu bude příležitost zakusit na vlastní kůži dovednost výtvarníka a tatéra Zz. Rocka, který v rámci festivalu uspořádá veřejnou “Tattoo Session” – provizorní tatérský salon v prostorách komunitního centra Galerie W7 A nejen to, těšit se můžete také na vernisáž obrazů a následnou výstavu, která proběhne taktéž ve W7.
Zz.Rockův tetovací rukopis se dá popsat jako aktualizované pokračování tradičního tetování, ovlivněné jeho graffiti rukopisem a street stylem. Tento aktuálně „čerstvý“ a velice populární styl znovu moderně oživuje klasické tetování. Ponechává to nejlepší, co mohly nabídnout tradiční tattoo styly –výrazné linie, zářivé barvy, objem a důraz na kontury – a zároveň svoje kousky obohacuje vtipnými a originálními prvky, díky kterým je jeho tvorba snadno rozpoznatelná a vyhledávaná.
PROGRAM
čtvrtek 7. 9. /14.00 – 21.00/
pátek   8. 9. /10.00 – 17.00/
– Tattoo Session s umělcem Zoer Oner (Zz.Rock) v  prostorách  W7
/ Wurmova ulice 7/
Pátek 8. 9. /18.00 – 20.00/
– Vernisáž  a výstava současného street artu a graffiti /Guilte, Oliver Heller, Pauser, Zoer Oner / v prostorách W7
So – Ne  9. – 10. 9. / 10.00 – 20.00/
– velkoformátová malba u protihlukového valu na Velkomoravské ulici, viz mapa
Sobota 9.9. /10.00 – 19.00/
– v rámci festivalu proběhne také „open graffiti jam“ pro každého, kdo má chut malovat. K dispozci bude stěna „na Zenitu“ ve Velkomoravské ulici. Na místě bude mobilní Pantograff art store, takže vše co k malování potřebujete bude k mání přímo u stěny.
Sobota 9. 9. / 22.00 – 4.00/
– Afterparty v Metro Chillout Club, DJs Dirty Danzo & Frank Love

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here